Mistrovské hudební kurzy a společné muzicírování 2021

Letošní Mistrovské hudební kurzy a společné muzicírování v pátek 6. 8. skončily krásným koncertem, na němž na závěr zazněla píseň Modlitba pro Martu ve společném provedení lektorů a účastníků.

Na krátký report z letošních kurzů se můžete podívat zde.

 

A jaké byly dojmy z letošních kurzů?

Gabča

Jaký je Tvůj nejsilnější dojem z kurzů? Přístup lektora – pohodová, přátelská atmosféra, zároveň vysoká profesionalita. Já ráda hraju rychle (zobcová flétna), pan Zvěřina také (violoncello), a tak můžeme i spolu hrát rychle…?

Na co budeš ráda vzpomínat? Na lidi, co tu jsou.

Tadeáš

Jak vnímáš dva obory, které tady na kurzech navštěvuješ (zobc. flétna v komorní hře a zpěv)? Obojí vnímám stejně – hodně mě baví.

Co se ti líbilo? Líbil se mi přístup paní Fišarové na zpěv – nové způsoby rozezpívání.

Vnímáš u sebe zlepšení, posun? U zpěvu se mi daří víc zapojit emoce, pohyb těla, pohyb na pódiu. U flétny vnímám větší pohodu při hraní.

Plánuješ se za rok zase kurzů zúčastnit? Určitě ano.

Lucka

Odkud jsi na kurzy do Č. Krumlova přijela? Z Krkonoš.

Jak ses o kurzech dozvěděla? Z internetu. Je tady krásně. Jsou tu hodní lidé. Trochu jsem se bála, jestli tady nebude stres a soutěživost, protože jsem 2 roky nehrála, a jsem nadšená a ráda bych zase přijela.

Jaké máš plány s violoncellem? Hrajeme se sourozenci na svatbách, v kapele, děláme vánoční koncerty. To bych ráda udržela. Jsme 4 a všichni máme aspoň 2 nástroje a hrajeme spolu.

Samuel

Odkud jsi do Č. Krumlova na kurzy přijel? Z Pardubic. Mamka brouzdala na internetu a narazila na pozvánku. Je tu krásně, krásné ubytování.

Na co budeš vzpomínat? Na lektora (Vít Chudý – housle), na hraní, na tu krásu tady. Líbilo se mi chodit tady do kovárny.

Co by se dalo zlepšit? Nějak zařídit, aby zámečtí medvědi víc voněli ?

—————————————————————————-

 

Podívejte se také na předchozí ročníky: